Palume kauba valimiseks aeg eelnevalt kokku leppida kliendihalduriga!
E-R 8:30 - 17:00 L, P suletud info@mass.ee
Tallinn, Kalda 3b +372 657 7170
Tallinn, Kalda 7d +372 657 7622
Tartu, Tehno tee 7 +372 657 7623

KASK detail

Vali endale sobiv

Prindi hinnakiri
Kuva ainult laos olevaid tooteid
KASK detail 40 x 140mm
KASK detail 40 x 200mm
KASK detail 40 x 40mm
KASK detail 40 x 80mm

Tootest lähemalt

Paigaldus- ja kasutusjuhend liimpuitplaatidele

NB! TUTVUGE JUHENDIGA VAHETULT PÄRAST LIIMPUITPLAADI SOETAMIST.

See juhend on valmistatud abistamaks liimpuitplaadi õigel hooldamisel ja paigaldamisel. Tagamaks Teie liimpuitplaadi õige funktsionaalsuse PEAB neid juhiseid täpselt täitma. Lugege juhiseid tähelepanelikult, kuna nende juhiste mittekorrektsel täitmisest tingitud hilisemaid kaebusi ei rahuldata. Kõik kaebused tuleb esitada müüjale vahetult pärast defekti avastamist JA ALATI ENNE LIIMPUITPLAADI PAIGALDAMIST. Paigaldatud liimpuitplaat loetakse ostja poolt aktsepteerituks ja vigastused arvatakse tekkinud paigaldamise käigus ja ei kuulu garantii alla. Kui liimpuitplaadi defekt on avastatud ja dokumenteeritud pärast paigaldamist, ei ole MASS AS vastutav liimpuitplaadi eemaldamise ja uue paigaldamise eest. Liimpuitplaadid väljastatakse pakendis ja sirgelt. Liimpuitplaati ei tohi paigaldada kui ruumi niiskuseprotsent on üle 60%. Liimpuitplaadi tagastamine ostja soovil on võimalik vaid kahepoolsel kokkuleppel. Juhul, kui liimpuitplaat tagastatakse, peab tasapind olema oma originaalpakendis et vältida vigastuste tekkimist transpordi käigus.

Toote informatsioon

Täispuidust liimpuitplaadid on naturaalne toode. Puit on „elav“ materjal ja mida rohkem niiskust see saab seda rohkem ta paisub. Liimpuitplaatide valmistamisel kasutatakse kuivatatud u 8% niiskuse sisaldusega puitu, seega on oluline hoida seda eemal niiskuse- ja soojusallikatest. Optimaalne niiskusetase ruumides on 40-60%. Teistes tingimustes puit imab niiskust ja paisub või kaotab niiskust ja tõmbab kokku. Juhul kui liimpuitplaadi ülemine ja alumine pool saab niiskust erinevalt, liimpuitplaat kõmmeldub – selline kõmmeldumine kaob iseenesest, kui pöörata plaat teistpidi. Kui niiskusetase on tavaline st 40-60%, liimpuitplaadi laius kõigub 1-2mm, juhul kui niiskusetase on näiteks 85% võib laius suureneda kuni 10mm. Puidu kuivatamisel tekivad nn õhutaskud, mis tihti paistavad väikeste pragudena. Need praod võivad tekkida temperatuuri ja niiskuse muutumisega. Suurema prao võib täita puidupahtliga. Pragusid võib enam esineda kõvemates puiduliikides nagu tamm ja vaher. See on loomulik ja mitte mingil juhul ei nõrgesta liimpuitplaadi tugevust.

VÄIKESED PRAOD JA VÄRVIMUUTUSED ON NATURAALSE PUIDU LOOMULIK OSA JA EI ANNA ALUST PRETENSIOONIDE ESITAMISEKS.

Ladustamine

Ladustamise vajadusel hoida plaat originaalpakendis toatemperatuuril u 20°C. Hoida plaadid lapiti, aluspuude vahe 500–600 mm ning eemal niiskuse- ja soojusallikatest. Kvaliteedikontrolliks pakendist välja võetud liimpuitplaat tuleb pakendisse tagasi panna kuni paigalduseni. ÄRGE LADUSTAGE LIIMPUITPLAATE VERTIKAALSELT VÕI SERVITI NIISKUSE EGA SOOJUSALLIKATE LÄHEDUSSE. Liimpuitplaadid väljastatakse laost alati aklimatiseeritult ja sirgelt. 

Kõik mittekorrektsest ladustamisest, hooletusest ja paigaldamisest tekkinud vead EI anna alust pretensioonide esitamiseks!

Paigaldamine

Kõik liimpuitplaadid lihvitakse tehases 100-120 jämeduse lihvpaberiga. Lõppviimistluseks soovitame kerget lihvi 150-180 jämeduse lihvpaberiga. Enne paigaldamist tuleb liimpuitplaat vähemalt kaks korda õlitada. Plaadi õlitamisel on oluline katta ühtlaselt mõlemad pooled, samuti väljalõigetest tekkinud sise- ja välisservad, et vältida niiskuse imendumist. Õlitamisel soovitame juhinduda õli tootja kasutusjuhendist.

TEATUD TINGIMUSTES VÕIVAD ÕLISED LAPID ISEENESEST SÜTTIDA, SEEGA TULEB NEID HOIDA ÕHUKINDLALT METALL KONTEINERIS.

Väljalõiked peaksid alati olema vähemalt 5 mm suuremad, et puidul oleks ruumi liikuda. On äärmiselt TÄHTIS, et väljalõigete vahele (nt kraanikauss + pliit) ning liimpuitplaadi otsa jääks vähemalt 250 mm laiune terve osa. Kitsama kui 250 mm riba jätmine võib tekitada puidu lõhenemist, mis EI anna alust pretensioonide esitamiseks.

Hooldamine

Igapäevaselt võib töötasapinda puhastada niiske lapiga ja muude puhastusvahenditega, mis ei sisalda ammoniaaki või küürimispuudrit. Ammoniaak muudab tamme värvi tumedaks. Kui töötasapind muutub mustaks või elutuks, võib seda taaselustada õlise lapiga hõõrudes. Pühkige ära liigne õli. Kui töötasapind on väga kulunud võib enne õlitamist selle kergelt üle lihvida. Sõltuvalt õlist peab liimpuitplaate õlitama iga 6 kuu tagant või vastavalt õli tootja soovitustele.

Soovid suuremat kogust?

Suurema koguse päring